Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rada Evropy a lidská práva.,,ANO" 2013

28. 02. 2013 10:25:07
Rada Evropy naši zem ČR poctila hodnocením, za které se nejeden rasistický stát může stydět. Ve svém hodnocení, které je na 24 stránkovém podkladě, odsuzuje náš stát z rasové segregace příslušných národnostních menšin.... klecových zařízení...zbytečného zbavování svépravnosti.....nedostatečná péče o seniory v zdravotníckých zařízeních... chudoby. V ČTK proběhla sice kratičká upoutávka ve zprávách ale naše nelegitimní vláda a rada pro lidská práva na úřadu vlády je hluchá i slepá. Paní Šimunková z úřadu vlády a pan Chládek ze senátu se na naše upozornění ještě před vyhlášením rady Evropy pro lidská práva se sice našim podnětem za KCO (Koordinační centrum odporu) zabývaly, ale jejich odpovědí byly a jsou vyhýbavé a nedostatečné. Naopak úřad poslanecké sněmovny, kde kraluje pan Benda se ani neobtěžoval odpovědět na podnět občanů, to samé i kancelář prezidenta republiky, přímo pan ještě prezident Klaus. Moc zákonodárná i výkonná byla dopředu upozorněna, že v našem státě dochází k neplnění a dodržování univerzálních občanských, lidských práv i politických ze strany státní moci od roku 1989 -2013!!

Náš stát se chová ke svým občanům po celou dobu trvání od roku 1945 -2013 genocidním způsobem za který je opakovaně upozorňován nejenom v Evropěm, ale i mimo Evropu.

Hlavně Radou pro lidská práva v Evropě, ale i výborem pro lidská práva při OSN. Náš stát podepsal už za dr. Husáka mezinárodní pakt o občanských i lidských právech ale nedodržoval je. Náš stát za Havla a Klause se sice k paktu díky dělení federace ČSFR přihlásily, ale opět není dodržován hlavně opční protokol. Kde se jasně říká, že národní státy jsou povinni tato univerzální občanská, lidská ale dnes i politická práva ze strany státní moci plnit, dodržovat. To neznamená, že jsou-li v ústavním pořádku napsaná, že jsou zákonitě i plněna.

Tak nějak ,,mafiánsky" zní odpověd našich ústavních činitelů že máme přece Listinu základních práv a svobod. No to sice máme ale jen na papíře. Skutečný stav je tristní. Chudoba našeho státu a bída lidu nabírá nemorálních rozměrů. Lichva za podpory státu kvete a exekutor se rovná honu na čarodějnice. Lid je v nesmyslných poplatkách hnán do ulic a tak si sjedná pořádek. Bulharsko ukázalo, že naštvaný lid je schopen zahnilým státním systém hnout.

Pochod na jaře do Prahy je jedinečnou šancí, jak svrhnohout nelegitimní vládu, parlament, senát. A nastolit nový ústavní pořádek založený na vyspělé demokracii a univerálních svobodách. Tyhle svobody se musíme každý z nás učit již v mateřské školce...musíme se je učit v rodinách...musíme se je učit v základních školách, středních i vysokých. Lenin kdysi řekl učit se učit se. Když dovolíte přidám pár slov učit se žít svobodně a vymáhat svobodu každý den na základě svých univerzálních, občanských, lidských i politických práv.

Stanek Frantisek Fanuel

Autor: František Staněk | čtvrtek 28.2.2013 10:25 | karma článku: 9.77 | přečteno: 357x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jiří Čumpelík

NATO – se topí ve vlastní neschopnosti

Dle výsledků se jedná o alianci, která nadále není schopná bojovat proti probíhající Muslimské migraci ohrožující Evropu a to přesto, že president Trump jasně řekl, že je třeba zaměřit se na boj proti terorismu a migraci.

28.5.2017 v 19:38 | Karma článku: 28.18 | Přečteno: 533 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Slovo premiéra. K ramadánu

U nás zatím tuto „povinnost“ šéf vládního kabinetu nemá, ale v jiných nemuslimských zemích, kde žije početnější (ba početná) komunita vyznavačů Alláha ovšem ano. Například v Kanadě.

28.5.2017 v 18:50 | Karma článku: 25.18 | Přečteno: 911 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Americký vítr II.

Trump dal jasně najevo , že svou loď jen tak kvůli evropským činitelům potopit nenechá, pokud bude kapitánem on a to se sakra evropských činitelů a politiků dotklo, že někomu přece jen hodně záleží na jeho lodi.

28.5.2017 v 18:08 | Karma článku: 14.87 | Přečteno: 224 | Diskuse

Přemek Čech

O Sobotkových vizích..

Na první pohled, ale i na ten druhý je jasné, že jeho vize jsou hlavně personálního charakteru.. Taková ta šachová hra s figurkami.. A nejraději vyhazuje, jako každý jiný šachista.. Dělá vše pro mat svých oponentů..

28.5.2017 v 17:54 | Karma článku: 31.09 | Přečteno: 708 | Diskuse

Libor Čermák

Včera jsem osobně panu prezidentovi v Lidicích tleskal

To je zase řevu. Pan prezident měl v Lidicích projev, do kterého se zas mnozí sluníčkáři navážejí. Projev to byl hezký, a tak mu za něj tleskám. A tleskal jsem mu za něj i včera přímo osobně v Lidicích.

28.5.2017 v 15:13 | Karma článku: 41.67 | Přečteno: 2054 |
Počet článků 634 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1009
Založili jsme s přáteli občanské sdružení s názvem odborové sdružení A.Právo.Na podporu řešení pracovních a mezi lidských vztahů,z pohledu občanských a lidských práv.A to práva vymahatelného.Z pohledu ústavy a zákonů, včetně práva mezinárodního k Bohemia.cz

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.