Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rada Evropy a lidská práva.,,ANO" 2013

28. 02. 2013 10:25:07
Rada Evropy naši zem ČR poctila hodnocením, za které se nejeden rasistický stát může stydět. Ve svém hodnocení, které je na 24 stránkovém podkladě, odsuzuje náš stát z rasové segregace příslušných národnostních menšin.... klecových zařízení...zbytečného zbavování svépravnosti.....nedostatečná péče o seniory v zdravotníckých zařízeních... chudoby. V ČTK proběhla sice kratičká upoutávka ve zprávách ale naše nelegitimní vláda a rada pro lidská práva na úřadu vlády je hluchá i slepá. Paní Šimunková z úřadu vlády a pan Chládek ze senátu se na naše upozornění ještě před vyhlášením rady Evropy pro lidská práva se sice našim podnětem za KCO (Koordinační centrum odporu) zabývaly, ale jejich odpovědí byly a jsou vyhýbavé a nedostatečné. Naopak úřad poslanecké sněmovny, kde kraluje pan Benda se ani neobtěžoval odpovědět na podnět občanů, to samé i kancelář prezidenta republiky, přímo pan ještě prezident Klaus. Moc zákonodárná i výkonná byla dopředu upozorněna, že v našem státě dochází k neplnění a dodržování univerzálních občanských, lidských práv i politických ze strany státní moci od roku 1989 -2013!!

Náš stát se chová ke svým občanům po celou dobu trvání od roku 1945 -2013 genocidním způsobem za který je opakovaně upozorňován nejenom v Evropěm, ale i mimo Evropu.

Hlavně Radou pro lidská práva v Evropě, ale i výborem pro lidská práva při OSN. Náš stát podepsal už za dr. Husáka mezinárodní pakt o občanských i lidských právech ale nedodržoval je. Náš stát za Havla a Klause se sice k paktu díky dělení federace ČSFR přihlásily, ale opět není dodržován hlavně opční protokol. Kde se jasně říká, že národní státy jsou povinni tato univerzální občanská, lidská ale dnes i politická práva ze strany státní moci plnit, dodržovat. To neznamená, že jsou-li v ústavním pořádku napsaná, že jsou zákonitě i plněna.

Tak nějak ,,mafiánsky" zní odpověd našich ústavních činitelů že máme přece Listinu základních práv a svobod. No to sice máme ale jen na papíře. Skutečný stav je tristní. Chudoba našeho státu a bída lidu nabírá nemorálních rozměrů. Lichva za podpory státu kvete a exekutor se rovná honu na čarodějnice. Lid je v nesmyslných poplatkách hnán do ulic a tak si sjedná pořádek. Bulharsko ukázalo, že naštvaný lid je schopen zahnilým státním systém hnout.

Pochod na jaře do Prahy je jedinečnou šancí, jak svrhnohout nelegitimní vládu, parlament, senát. A nastolit nový ústavní pořádek založený na vyspělé demokracii a univerálních svobodách. Tyhle svobody se musíme každý z nás učit již v mateřské školce...musíme se je učit v rodinách...musíme se je učit v základních školách, středních i vysokých. Lenin kdysi řekl učit se učit se. Když dovolíte přidám pár slov učit se žít svobodně a vymáhat svobodu každý den na základě svých univerzálních, občanských, lidských i politických práv.

Stanek Frantisek Fanuel

Autor: František Staněk | čtvrtek 28.2.2013 10:25 | karma článku: 9.77 | přečteno: 357x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Nepodmíněný příjem-právo na lenost

Nepodmíněný, neboli základní garantovaný příjem, je státní dávka, která by náležela každému občanu bez rozdílu pohlaví, rasy, věku, tvaru hlavy a stylu oblečení. Jak už sám její název napovídá není žádné podmínky pro její získání.

25.9.2017 v 22:58 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 192 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Uprchlické kvóty 2 roky poté (IV): Brusel chce přerozdělování migrantů už nastálo

I přes nezdar dočasných kvót Komise prosazuje trvalý mechanismus, který by z přerozdělování migrantů udělal standardní součást azylového systému EU. / Čtvrtý díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.

25.9.2017 v 20:00 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 824 | Diskuse

Josef Nožička

TOP 09 mimo Sněmovnu? A to se pan Kalousek tolik snaží…

Dle dnes zveřejněného volebního průzkumu agentury CVVM by se politická strana TOP 09 nedostala do Poslanecké sněmovny.

25.9.2017 v 19:32 | Karma článku: 30.49 | Přečteno: 1051 | Diskuse

Jan Dvořák

Skandál v německé opeře odvrácen

(Od kultůrního zpravodaje z Berlína.) Dnes večer se schylovalo k obrovskému skandálu v místní Komické opeře. Dlouho avizovaná premiéra nového nastudování Madame Butterfly se málem nekonala.

25.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 469 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 17.74 | Přečteno: 248 | Diskuse
Počet článků 634 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1009
Založili jsme s přáteli občanské sdružení s názvem odborové sdružení A.Právo.Na podporu řešení pracovních a mezi lidských vztahů,z pohledu občanských a lidských práv.A to práva vymahatelného.Z pohledu ústavy a zákonů, včetně práva mezinárodního k Bohemia.cz


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.