Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Privatizace učňovského školství... ,,ANO" 2013.

19. 06. 2013 8:13:25
Privatizace do vlastni kapsy za státní peníze a zneužití pravomoci veřejného činitele, včetně zneužití pravomoci při správě cizího majetku je neodmyslitelným folklórem našich dnů. Dnes a denně jsme konfrontování holým faktem, že politická elita a státní správa selhaly na celé čáře. V domnění, že po roce 1989 dojde k jakýmsi změnám ve státní správě od reálného socialismu k vyspělé demokracii, která by mohla zajistit nutnou rekonstrukci státu za účelem změny systému od chudoby k bohatství. Což se nestalo. On jedině bohatý jedinec tvoří bohatý stát. Tedy jednoduše řečeno směrem ke státu bohatému, který plně zajistí sociální rozměr. Jak jistě víme sociální ,,chudý" stát je plně asociální a ve své podstatě žije jen na dluh z podstaty přerozdělovacího procesu.

V učňovském školství se zastavil čas a ne jenom ve středním ale i vysokém školství. Ve všech směrech. Ať už je to v pedagogickém přístupu k jednotlivým studentům učňum a nebo v celkové koncepci duální výuky, kde se nerespektuje inkluzivní vzdělávací proces. I dnes máme ve školství dva směry. Jeden je systém žáků s pomalejším přístupem a ten druhý je o žácích s rychlejším vzdělávacím přístupem...říkejme tomu třeba myšlení a paměťová vybavenost.

Dříve se to hezky jmenovalo zvláštní školy a ty normálni. Dnes se to označuje písmenem H a písmenem E. Že jde o segregaci ve školství je na bíledni. Tahle vzdělávací nesmyslná mašinérie ničí žáka i učitele v pedagogickém individuálním přístupu a Komenského škola hrou. Je jistě spousta zarytých pedagogů obhajujících socialistické školství a jejich obzor se zůžil na pobírání platu. To platí jak pro ministra ve školství tak i pro většinu pedagogických pracovníků. Ono se totiž nevyplácí dnes moc v práci myslet. Jak se říká lidově kdo přichází s nějakým nápadem po zásluze dostává ihned po hubě.

Že nám systém rákosky vyhovuje, zachutnal je jasné. Tak že se nám o nějakém revolučním vzdělávacím procesu může jen zdát. Ono to není jen o studentech, žácích, učních. Ono je to o úřadech práce...o zaměstnanosti...o kulturní vyspělé společnosti která má svoje základy ve školství.

Naše školství potřebuje rekonstrukci. My učíme a ulice a úřady práce si s tím náporem nezaměstnaných neví rady. Tak proč učíme??? Stát to stojí peníze a občany velké daně. Zde musí vzniknou podnik říkejme mu pracovním názvem ,,FASIS" který zastřeší učňovskou a i jinou studující mládež v jejím usazení v praxi. Pak bude mít školství smysl.

Proč inkluzivní vzdělávací proces??

Inkluzivní vzdělávací proces mluví o zapojení pomalejších žáků ..učňu k těm rychlejším a to proto aby ve společnosti neexistovaly jak rasové segregace tak i segregace ve školství. Je nám všem demokratům jasné, že rozdělení společnosti na ty chytré a ty hloupé vyhovuje jen totalitním režimum s fašizujícím náběhem od demokracie k diktátorským projevů.

Na to čeká jen politická byznys ,,mafie", která naš stát dostala na pokraj kolapsu, kdy ani přeseda vlády (Gros, Klaus, Nečas, Zeman a další) a to prosím nejeden nebyl schopen ustát zneužití pravomoci, či korupční praktiky. Chceme přece stát nohama na čisté zemi a ne po kolena od voleb k volbám v hnoji.

Stanek Frantisek Fanuel

Autor: František Staněk | středa 19.6.2013 8:13 | karma článku: 7.53 | přečteno: 335x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Nepodmíněný příjem-právo na lenost

Nepodmíněný, neboli základní garantovaný příjem, je státní dávka, která by náležela každému občanu bez rozdílu pohlaví, rasy, věku, tvaru hlavy a stylu oblečení. Jak už sám její název napovídá není žádné podmínky pro její získání.

25.9.2017 v 22:58 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 192 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Uprchlické kvóty 2 roky poté (IV): Brusel chce přerozdělování migrantů už nastálo

I přes nezdar dočasných kvót Komise prosazuje trvalý mechanismus, který by z přerozdělování migrantů udělal standardní součást azylového systému EU. / Čtvrtý díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.

25.9.2017 v 20:00 | Karma článku: 25.78 | Přečteno: 824 | Diskuse

Josef Nožička

TOP 09 mimo Sněmovnu? A to se pan Kalousek tolik snaží…

Dle dnes zveřejněného volebního průzkumu agentury CVVM by se politická strana TOP 09 nedostala do Poslanecké sněmovny.

25.9.2017 v 19:32 | Karma článku: 30.58 | Přečteno: 1051 | Diskuse

Jan Dvořák

Skandál v německé opeře odvrácen

(Od kultůrního zpravodaje z Berlína.) Dnes večer se schylovalo k obrovskému skandálu v místní Komické opeře. Dlouho avizovaná premiéra nového nastudování Madame Butterfly se málem nekonala.

25.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 469 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 17.74 | Přečteno: 248 | Diskuse
Počet článků 634 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1009
Založili jsme s přáteli občanské sdružení s názvem odborové sdružení A.Právo.Na podporu řešení pracovních a mezi lidských vztahů,z pohledu občanských a lidských práv.A to práva vymahatelného.Z pohledu ústavy a zákonů, včetně práva mezinárodního k Bohemia.cz


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.